Máme hlubokou historii a tradici

Tradice pražského lahůdkářství sahá až do roku 1916

HOME > NAŠE BISTRO

Historie bistra
Jan Paukert

Ještě za Rakouska-Uherska založili Jan a Štěpánka Paukertovi první pražské velkolahůdkářství. Jan Paukert (ročník narození 1888) předtím byl na zkušené třeba v Mnichově nebo v Miláně. Další praxi získal u pražského velkouzenáře Chmela.

Když pak s manželkou založil podnik u Národního divadla, po pár letech začaly být tamní prostory malé. V roce 1920 nastalo stěhování do vedlejšího domu č. p. 17. Rychle se stal symbolem kvality, patřil mezi nejslavnější lahůdkářské domy v Evropě.

SINCE 1916

Naše mise

Tradice pražského lahůdkářství sahá až do roku 1916, na chlebíčky se chodilo na Národní třídu ještě dřív, než vznikla samostatná republika.

Bistro Jan Paukert chce v této tradici pokračovat a nadále držet kvalitu na té nejvyšší úrovni.

Slovo majitele

Po konci druhé světové války s nástupem komunistické diktatury Paukertova sláva upadala. V roce 1952 byl jeho podnik znárodněn a správu lahůdkářství v centru hlavního města převzala státní firma Pramen.

O dvacet let později Jan Paukert umírá v zapomnění, nuceně vystěhován z Prahy.

Naše prostory

Bistro Jan Paukert je vhodné jak pro příjemné posezení nad dobrým jídlem, tak rovněž pro firemní akce.

GALERIE

Naše nadání a zkušenosti jsou rozmanité, ale v Bistru Jan Paukert jsme spojeni jednou věcí: nadšenou vášní pro dobré jídlo, víno a pohostinnost.

Věříme, že žádné jídlo nemůže být lepší než jeho ingredience a že nejlepší ingredience jsou obvykle místní. Každý den děláme mnoho rozhodnutí o tom co jíme a každý z našich výběrů potravin má etický a environmentální dopad.

logo

Byli jste u nás? A byli jste spokojeni?

Seznamte se s našimi lidmi

Stručný popis (vychválení) lidí ve firmě/personálu..

Chcete dostávat naše aktuality jako první?